Image

Nye Vinger

nyevingerlogo1Endelig et disippeltreningskurs for vanlige menighetsfolk!

Året 2009/2010 går vi i gang med tredje kull Nye Vinger. Det finnes sikkert mange som tenkte at de skulle ha satt av et år til en DTS (disippeltreningsskole) eller en bibelskole, men på grunn av jobb, familie og andre ting virker det uoverkommelig. Derfor er det med stor glede at vi kan presentere Nye Vinger, et disippeltreningskurs for vanlige menighetsmedlemmer.

Du vil få mye av den undervisningen som er vanlig på en bibelskole, men du kan gjøre det mens du jobber og er aktiv i menigheten. Visjonen er at gjennom slik trening av det enkelte medlem kan menighetene få “Nye Vinger”. Når flere finner sine gaver og bruker dem, vil menigheten bære mer frukt. Det er Ungdom i Oppdrag, Rogaland i samarbeid med  og Sandnes Baptistmenighet som arrangerer kurset som går annenhver helg fra september 2008 til april 2009 med mulighet for misjonspraksis.

Undervisningstema (Med forbehold om endringer):

– Guds farshjerte – Evangeliet – Høre Guds stemme

– Bønn – Guds Ord

– Livet i Den Hellige Ånd – Nådegavene

– Evangelisering og misjon Her kan du laste ned brosjyre og søknadsskjema.

Klikk her for å laste ned Nye Vinger brosjyre

Klikk her for å laste ned søknaddskjema for Nye Vinger 2009/2010